pranie dywanów wykładzin tapicerki meblowej samochodowej

Jak oni to robią??

Ogólnie rzecz ujmując, sama metoda prania podciśnieniowego jest bardzo prosta. Maszyna natryskuje roztwór proszku w wodzie na praną powierzchnię, roztwór powoduje rozpuszczenie brudu, mieszanina rozpuszczonego brudu z roztworem piorącym zostaje podciśnieniowo usunięta z pranego elementu. Cała tajemnica polega na działaniu proszku firmy Karcher oraz ciągłym usuwaniu brudu, z równoczesnym natryskiwaniem czystego środka piorącego.



Wykładziny

Wykładziny czyści się najlepiej i najszybciej, a samodzielne ich wyczyszczenie jest utrudnione (ciężko wykładzinę wytrzepać). 10 m² wykładziny to około 1h prania, po którym odzyskuje ona swój pierwotny wygląd.
Do góry ⇑

Dywany

Dywany pierze się dłużej (dywan 2m x 3m około 1h) ze względu na większą grubość, obramowanie, oraz często różny kierunek ułożenia włosa.
Do góry ⇑

Tapicerka meblowa

Meble ze względu na skomplikowane kształty, oraz konieczność używania małej ssawki pierze się długo, ale efekt jest tego wart. Wersalka to około 1h pracy, a duża kanapa "trójka" to około 2h.
Do góry ⇑

Tapicerka samochodowa

Czyszczenie wnętrza samochodu to dosyć złożona procedura. Przeciętnie, cały samochód to około 4h pracy, przy czym:
  • fotele i kanapa 2h
  • podłogę 0,5h
  • bagażnik 0,5h
  • podsufitka 1h

Do góry ⇑

Usługi specjalne

Impregnacja i zwalczanie to dodatkowe usługi, które firma wykonuje. Po uprzednim wyczyszczeniu elementu natryskiwany jest środek chemiczny, odpowiednio o działaniu impregnującym lub zwalczający roztocza.

Impregnacja zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem i ułatwia czyszczenie przy pomocy zwykłego odkurzacza przez około rok.

Przy zwalczaniu roztoczy zostają one usunięte, a powierzchnia zostaje zabezpieczona przed ponownym ich rozwojem na około pół roku. Usługa ta jest zalecana dla alergików, szczególnie dzieci.
Do góry ⇑



Powered by  MyPagerank.Net

Kontakt adres e-mail jakub[szympans]elpracz.eu | Copyright © Jakub Jóźwiak